Ponedjeljak , 23. April 2018.
Naslovnica / Aktuelno / Hoće li Valverde sutra vršiti rotacije?!

Hoće li Valverde sutra vršiti rotacije?!

U subotu od 20:45 Barça će u okviru 31. kola španske La Lige ugostiti ekipu Leganesa. Bit će ovo velika prilika za Blaugranu da izjednači rekord Sociedada od 38 uzastopnih ligaških mečeva bez poraza. Dok katalonski div grabi prema trofejima na svim frontovima, gosti nisu baš u sjajnoj formi na mečevima izvan Butarqeua, s obzirom da nisu pobijedili na 11 posljednjih gostovanja, a na zadnja četiri nisu postigli ni pogodak.

Bez obzira na visoku pobjedu od 4-1 sredinom sedmice protiv Rome, ova utakmica predstavlja idealnu priliku za krucijalni odmor pojedinim igračima, a mi u nastavku donosimo sastav koji bi mogao istrčati sutra navečer.

GOLMAN I ODBRANA

Ter Stegen je odradio dobar posao protiv Rome, iako nije uspio sačuvati mrežu netaknutom. Sigurno da će dati sve od sebe da se njegova mreža sutra ne zatrese. Nelson Semedo je pomalo iznenađujuće startao u srijedu nakon oporavka od povrede i možda će biti previše da odigra dva meča u četiri dana, tako da bi se Sergi Roberto trebao vratiti na poziciju desnog beka. Gerard Pique je odigrao sjajnu utakmicu u srijedu. Iako Valverde insistira da je njegova povreda prošlost, Španac bi sutra mogao dobiti odmor, a na njegovo mjesto bi trebao upasti Thomas Vermaelen, iako je još nejasno da li je Belgijanac spreman. Drugi stoper bit će ponovo Samuel Umtiti koji je proslavom pogotka pokazao šta misli o medijskim natpisima. Lucas Digne je povrijeđen tako da Jordi Alba nema zamjene na svojoj poziciji.

SREDINA

Velika je dilema ko će zaigrati na Busquetsovom mjestu nakon što se Španac nije našao na popisu igrača koji konkuriraju za ovaj susret. Rakitić je do sada odrađivao taj posao, međutim Hrvat je igrač sa najviše minuta ove sezone i prijeko mu je potreban odmor. U nedostatku opcija, kao jedina mogućnost se nameće Portugalac André Gomes koji kod Valverdea uglavnom ordinira po stranama, ali sutra bi mogao dobiti priliku za igru na najosjetljivijoj poziciji. Partner Gomesu u sredini terena bit će Paulinho koji prošlog vikenda u Andaluziji nije pružio dobru partiju. Evo mu prilike za popravni protiv ekipe kojoj je postigao pogodak u prvom meču ova dva protivnika sredinom novembra prošle godine.

Ousmane Dembélé je neočekivano presjedio cijeli meč na klupi u srijedu i sigurno sutra počinje od prve minute. Hoće li Francuz biti posebno motiviran da pokaže Valverdeu da je možda trebao dobiti šansu u srijedu, ostaje nam da vidimo. Philippe Coutinho nije imao pravo nastupa u Ligi prvaka, tako da će sutra dobiti novu šansu za dokazivanje u La Ligi, nakon što je gostovanje u Sevilli odradio vrlo dobro asistencijom za izjednačujući pogodak.

NAPAD

Luis Suárez je konačno pogodio i u Ligi prvaka nakon 13 mjeseci posta. Urugvajac je fantastičan u La Ligi s 22 pogotka na svom kontu i nadamo se da će pogodak protiv Rome dati dodatnu dozu samopouzdanja fantastičnom Urugvajcu da nastavi rešetati mreže u Španiji. Leo Messi je velika enigma za sutrašnji meč. Očigledno da ga povreda (nelagoda) mišića još muči. Argentinac se trudio u srijedu, ali je činjenica da nije bio na svom najboljem nivou. Vjerovatno da će Messi sam donijeti odluku o svom sutrašnjem nastupu, a mi prognoziramo da će Argentinac ipak početi od prve minute.