Ponedjeljak , Februar 19 2018
Naslovnica / AKTUELNO / Kakvu startnu postavu možemo očekivati na Mestalli?

Kakvu startnu postavu možemo očekivati na Mestalli?

Drugi put ove sezone, Barça će gostovati na Mestalli. Prvi duel bio je onaj ligaški, u kojem je došlo do podjele bodova. Ovaj put, Barça na Mestallu stiže u uzvratnom susretu Kupa kralja, gdje će pokušati odbraniti minimalnu prednost sa Camp Noua (1-0).

U nastavku donosimo prognozu sastava koji će istrčati u četvrtak navečer na Mestallu:

GOLMAN I ODBRANA

Jasper Cillessen će imati najteži zadatak ove sezone i nadamo se da će biti na nivou, jer bi sigurno mogao biti jedna od ključnih Barçinih figura u ovom meču. Kao što je i poznato Gerard Pique ima problema s povredom. Španac će odraditi posljednji test, ali očekuje se da ipak neće biti spreman. Yerry Mina bi u odsustvu Piquea konačno trebao dobiti priliku da debituje, mada se spominju i druge opcije na stoperskoj poziciji, kao što su Lucas Digne, David Costas i Sergio Busquets. Samuel Umtiti, Sergi Roberto i Jordi Alba će činiti ostatak odbrane.

SREDINA

Ivan Rakitić je odmorio u utakmici protiv Espanyola, tako da se sutra vraća u početni sastav. Andres Iniesta je u nedjelju odigrao cijelih 90 minuta, tako da je ovaj 33-godišnjak započeo posljednje četiri Barçine utakmice i ipak je vjerovatnije da će njegovo mjesto sutra zauzeti Philippe Coutinho. Sergio Busquets i Paulinho bi trebali činiti ostatak veznog reda, iako će Aleix Vidal, Denis Suarez i Andre Gomes čekati svoju šansu.

NAPAD

Lionel Messi je nedjeljni dvoboj započeo s klupe, tako da odmorniji ulazi u ovaj meč. Luis Suarez nije zabio u nedjelju, ali jeste u prvom ogledu ova dva tima i njegov eventualni pogodak na Mestalli će Barçi otvoriti vrata finala. Paco Alcacer će za razliku od nedjelje, ovaj put početi na klupi.